- Które banki obsługują płatności online dla PUESC?
Płatności online dla PUESC obsługują te banki, które współpracują z operatorem płatności Paybynet.
Na stronie operatora usługi znajduje się aktualna lista banków współpracujących z Paybynet (strona otwiera się w nowym oknie).
Uwaga! Usługa Paybynet nie realizuje obsługi płatności dla niektórych rachunków bankowych, gdzie wymagana jest podwójna lub potrójna akceptacja płatności po stronie banku.
- Dlaczego nie jest widoczny przycisk „Zapłać”?
Przycisk „Zapłać” nie jest widoczny, ponieważ:
- dokument, za który chcesz zapłacić, nie został poprawnie złożony - upewnij się, czy dla danego dokumentu zostało zwrócone potwierdzenie jego złożenia np. UPO (Urzędowe Potwierdzenie Odbioru),
- dokument został już opłacony lub częściowo rozliczony.
Możesz sprawdzić, czy dokument prezentowany na liście dokumentów może być opłacony online:
- w kolumnie „Status e-Płatności” będzie wyświetlony status „Do zapłaty”,
- po wybraniu dokumentu będzie aktywny przycisk „Zapłać”.
- Jakie są rodzaje statusów w usłudze „Zapłać za dokument poprzez e-Płatności”?
Dokumenty mogą posiadać statusy:
- „Do zapłaty” – status dla dokumentów, które spełniają reguły dla płatności online na PUESC,
- „Transakcja zrealizowana” – status po dokonaniu płatności online na PUESC za cały dokument. Przycisk „Zapłać” będzie niedostępny i uaktywniony zostanie przycisk „Szczegóły płatności”.
- „Niedostępna” – ten status oznacza każdy przypadek, gdy dokument nie może być opłacony. Dla dokumentów, które są w trakcie przetwarzania, oraz dla dokumentów, które nie podlegających płatnościom, kolumna ta będzie zawsze pusta. Rozliczenie należności w całości lub w części w inny sposób niż z wykorzystaniem tej usługi zmieni status na "Niedostępna".
- Na jakich przeglądarkach dostępna jest usługa „Zapłać za dokument poprzez e-Płatności”? Czy dostępna jest na urządzeniach mobilnych?
Usługa działa na przeglądarkach Edge, Mozilla Firefox, Chrome. Usługa działa również na urządzeniach mobilnych, jeżeli urządzenia te posiadają dostęp do Internetu (konieczne jest korzystanie z przeglądarki internetowej).
- Gdzie mogę znaleźć potwierdzenie wykonania transakcji?
Mój pulpit | Moje Sprawy i dokumenty | Dokumenty
Wybierz dokument a następnie przycisk „Szczegóły płatności ".
Jeżeli płatność zrealizowano w serwisie Single Window, szczegóły transakcji możesz zobaczyć w tym serwisie po wybraniu sprawy w zakładce „Płatność”.
- Ile kosztuje korzystanie z płatności online?
Krajowa Administracja Skarbowa nie pobiera opłat za skorzystanie z płatności online. Płatność online zostanie powiększona o prowizję naliczoną przez operatora płatności Paybynet.
Wysokość prowizji możesz sprawdzić na stronie KIR (strona otwiera się w nowym oknie).
- W jaki sposób mogę złożyć reklamację do wykonanej płatności?
Sposób reklamacji opisany jest szczegółowo na stronie operatora płatności w części dotyczącej zgłaszania reklamacji (strona otwiera się w nowym oknie).
- Dlaczego nie mogę zobaczyć szczegółów wykonanej transakcji?
Szczegóły transakcji będziesz mógł zobaczyć tylko wtedy, gdy transakcja zostanie zakończona i otrzymasz informację o jej pozytywnym zakończeniu. Opłacony dokument otrzyma status "Transakcja zrealizowana". Jeśli przerwałeś transakcję w trakcie procesu płatności online, to szczegóły takiej transakcji nie będą dostępne.
- Czy dokumenty można opłacić zwykłym przelewem bankowym?
Dokumenty możesz także opłacić zwykłym przelewem bankowym. Taki standardowy przelew jest księgowany zwykle w ciągu 1-2 dni roboczych. Gdy będziesz korzystać z tej formy płatności, musisz sam prawidłowo uzupełnić dane w polach formatki przelewu bankowego.