Sprawdź legalność gier hazardowych oferowanych w Internecie
-
Urządzanie gier hazardowych przez sieć Internet, z wyjątkiem zakładów wzajemnych i loterii promocyjnych, jest objęte monopolem państwa. Monopol państwa w zakresie urządzania i prowadzenia gier na automatach, gier w karty, gier cylindrycznych, gry w kości, gier liczbowych i loterii pieniężnych wykonywany jest przez Totalizator Sportowy Sp. z o.o.
-
Działalność w zakresie zakładów wzajemnych urządzanych przez sieć Internet może być prowadzona po uzyskaniu zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Zezwoleń w tym zakresie udziela minister właściwy do spraw finansów publicznych.
-
Loterie promocyjne mogą być urządzane na podstawie udzielonego zezwolenia. Zezwoleń w tym zakresie udziela dyrektor izby administracji skarbowej, na którego obszarze właściwości miejscowej są urządzane loterie promocyjne.
Sprawdź, jakie podmioty mogą urządzać i prowadzić legalną działalność w zakresie gier hazardowych w sieci Internet - przejdź do wykazu udostępionego na stronie podatki.gov.pl (strona otwiera się z nowym oknie).
Sprawdź, na jakich stronach stwierdzono dotychczas nielegalną działalność hazardową w sieci Internet - przejdź do Rejestru domen służących do oferowania gier hazardowych niezgodnie z ustawą dostępnego na stronie hazard.mf.gov.pl (strona otwiera się w nowym oknie). W zakładce USTAWA znajdziesz wybrane przepisy ustawy o grach hazardowych i Kodeksu karnego skarbowego.
Co powinieneś wiedzieć
Uzależnienia behawioralne to formy nałogów związane z niekontrolowanym wykonywaniem pewnych czynności, np. graniem w gry hazardowe. Impulsywne działanie poprzedza stan napięcia, a w czasie czynności pojawia się uczucie ulgi. Więcej informacji o uzależnieniu behawioralnym, jakim jest nałogowe granie w gry hazardowe, znajdziesz na stronie Ministerstwa Zdrowia (strona otwiera się w nowym oknie).
KAS kontynuuje ogólnopolską akcję edukacyjną, której celem jest podniesienie świadomości o zagrożeniach związanych z uzależnieniem od hazardu oraz uczestnictwem w nielegalnych grach hazardowych. Akcja skierowana jest do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych, a takze do rodziców i nauczycieli. Więcej o tej akcji dowiesz się na stronie Nie dla hazardu (strona otwiera się w nowym oknie).
Podstawy prawne
Strony w serwisie ISAP (Internetowy System Aktów Prawnych) otwierają się w nowych oknach przeglądarki: