Sprawdź legalność gier hazardowych oferowanych w Internecie

  • Urządzanie gier hazardowych przez sieć Internet, z wyjątkiem zakładów wzajemnych i loterii promocyjnych, jest objęte monopolem państwa. Monopol państwa w zakresie urządzania i prowadzenia gier na automatach, gier w karty, gier cylindrycznych, gry w kości, gier liczbowych i loterii pieniężnych wykonywany jest przez Totalizator Sportowy Sp. z o.o.

  • Działalność w zakresie zakładów wzajemnych urządzanych przez sieć Internet może być prowadzona po uzyskaniu zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Zezwoleń w tym zakresie udziela minister właściwy do spraw finansów publicznych.

  • Loterie promocyjne mogą być urządzane na podstawie udzielonego zezwolenia. Zezwoleń w tym zakresie udziela dyrektor izby administracji skarbowej, na którego obszarze właściwości miejscowej są urządzane loterie promocyjne.

Sprawdź, jakie podmioty mogą urządzać i prowadzić legalną działalność w zakresie gier hazardowych w sieci Internet - przejdź do wykazu udostępionego na stronie podatki.gov.pl (strona otwiera się z nowym oknie).

Sprawdź, na jakich stronach stwierdzono dotychczas nielegalną działalność hazardową w sieci Internet - przejdź do Rejestru domen służących do oferowania gier hazardowych niezgodnie z ustawą dostępnego na stronie hazard.mf.gov.pl (strona otwiera się w nowym oknie). W zakładce USTAWA znajdziesz wybrane przepisy ustawy o grach hazardowych i Kodeksu karnego skarbowego.

Co powinieneś wiedzieć

Uzależnienia behawioralne to formy nałogów związane z niekontrolowanym wykonywaniem pewnych czynności, np. graniem w gry hazardowe. Impulsywne działanie poprzedza stan napięcia, a w czasie czynności pojawia się uczucie ulgi. Więcej informacji o uzależnieniu behawioralnym, jakim jest nałogowe granie w gry hazardowe, znajdziesz na stronie Ministerstwa Zdrowia (strona otwiera się w nowym oknie).

KAS kontynuuje ogólnopolską akcję edukacyjną, której celem jest podniesienie świadomości o zagrożeniach związanych z uzależnieniem od hazardu oraz uczestnictwem w nielegalnych grach hazardowych. Akcja skierowana jest do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych, a takze do rodziców i nauczycieli. Więcej o tej akcji dowiesz się na stronie Nie dla hazardu (strona otwiera się w nowym oknie). 

Informacja o akcji edukacyjnej Krajowej Administracji Skarbowej pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki. Na środku napis Hazard Nie daj się wciągnąć. Po prawej stronie logotypy KAS i Ministra.

Podstawy prawne

Strony w serwisie ISAP (Internetowy System Aktów Prawnych) otwierają się w nowych oknach przeglądarki:

Informacje o publikacji

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2023 13:01 Monika Damentko
Pierwsza publikacja: 28.02.2023 11:00 Monika Damentko