EMCS PL 2 – System Przemieszczania oraz Nadzoru Wyrobów Akcyzowych EMCS PL 2 został wytworzony w ramach realizacji jednego z projektów „Programu e-Cło" w ramach 7 Osi Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

EMCS PL 2 to komputerowy system wykorzystywany do przemieszczania wyrobów akcyzowych (wyrobów energetycznych, napojów alkoholowych, wyrobów tytoniowych) w procedurze zawieszenia poboru akcyzy (bez zapłaconego podatku akcyzowego), w obrocie krajowym jak również wewnątrzwspólnotowym pomiędzy Państwami Członkowskimi Unii Europejskiej oraz przemieszczania ww. wyrobów na terytorium Wspólnoty Europejskiej w ramach eksportu i importu. Uczestnikami systemu są podmioty, organizacje międzynarodowe, przedstawicielstwa dyplomatyczne dokonujące przemieszczeń wyrobów akcyzowych w procedurze zawieszenia poboru akcyzy wewnątrz Unii Europejskiej oraz przedstawiciele organów podatkowych nadzorujący ww. przemieszczenia zarówno w obrocie krajowym jaki i wewnątrzwspólnotowym.

Aby działać w systemie EMCS PL 2 każdy podmiot oraz jego reprezentant zobligowany jest do posiadania aktywnego numeru IDSISC nadawanego dzięki usłudze e-Klient.

KONTAKT
e-mail: emcs.hd@ncts-centrum.mofnet.gov.pl

 


 

 

AKTUALNOŚCI

history image Publikacja instrukcji rejestracji: Jak wysłać pierwsze zgłoszenie do EMCS PL2 w zakresie eDD.

Informujemy o publikacji w zakładce SISC -> EMCS2 w sekcji Przydatne linki Instrukcji dot. wysłania pierwszego zgłoszenia do EMCS PL2 w zakresie eDD .

KOMUNIKATY

history image W związku z awarią systemu PKI/SEAP w dniu 19.10.2020r. procedura awaryjna w systemie EMCS PL2 obowiązywała w godz.9:30 – 12:30.

W związku z awarią systemu PKI/SEAP w dniu 19.10.2020r. procedura awaryjna w systemie EMCS PL2 obowiązywała w godz.9:30 – 12:30.

history image Komunikat dotyczący systemu EMCS PL2

W związku z awarią systemu PKI/PUESC informujemy o niedostępności systemu EMCS PL2. Podmioty korzystające z systemu mogą stosować procedurę awaryjną przewidzianą w instrukcji procedury...

history image Utrudnienia w usłudze EMCS PL2

Ministerstwo Finansów informuje, iż w związku z awarią systemów jest zgoda na stosowanie procedury awaryjnej w systemie EMCS PL2 do godziny 08:00 do dnia 18.04.2020. W w/w czasie ewentualne...

history image Niedostępność systemu EMCS PL 2 w dniach 12, 13.02.2020

Ministerstwo Finansów informuje, iż w związku z koniecznością uruchomienia nowego oprogramowania, system EMCS PL 2 będzie niedostępny od 12.02.2020r. od godz. 20.00 do 13.02.2020r. do godz. 01.00....

history image Niedostępność systemu EMCS PL2

W związku z awarią systemu OSOZ informujemy o niedostępności systemu EMCS PL2. Podmioty korzystające z systemu mogą stosować procedurę awaryjną przewidzianą w instrukcji procedury awaryjnej...