FAQ SENT

Tytuł
0. SPIS TREŚCI
1. Rejestr zgłoszeń – system SENT na Platformie PUESC
1.01 Czy jest system elektroniczny, w którym mam rejestrować swoje transakcje?
1.02 W jaki sposób będzie można rejestrować i uzupełniać zgłoszenia w SENT, na Platformie PUESC?
1.03 Czy do zgłaszania w systemie SENT wystarczy standardowa rejestracja pracownika w PUESC bez żadnych kluczy, certyfikatów niekwalifikowanych itp.?
1.04 Czy Platforma PUESC będzie weryfikowała, czy wskazany przez nas jako odbiorca towaru podmiot lub osoba fizyczna posiada konto na tej Platformie? Czy w przypadku, gdy odbiorca nie jest zarejestrowany, Platforma wykaże ten fakt i nie wygeneruje numeru referencyjnego dla danego przewozu?
1.05 Czy istnieje możliwość przetestowania wysyłania zgłoszeń przewozu?
1.06 Czy testowe zgłaszanie przewozu towaru drogą e-mail jest już aktywne?
1.07 Czy system informatyczny mający służyć obsłudze systemu monitorowania jest przygotowany na obsługę ogromnej ilości danych, które będą do niego nadsyłane? Czy jest on odpowiednio zabezpieczony przed atakami hakerskimi, mogącymi doprowadzić do wycieku danych z systemu?
1.08 Jak długi będzie czas oczekiwania na zarejestrowanie danego przewozu w systemie i nadanie mu numeru referencyjnego, oraz jak długi będzie czas oczekiwania na ewentualna modyfikację danego zgłoszenia przewozu?
1.09 Jaka jest przewidziana procedura awaryjna w przypadku niedziałania rejestru?
1.10 Czy wystarczy użyć schematu zaakceptowanego zgłoszenia z systemu PUESC (np.SENT_200), zmienić dane i przesłać je następnym razem e-mail w przypadku awarii PUESC?
1.11 Czy są przewidziane jakieś szkolenia w zakresie działania systemu SENT?
1.12 Co oznacza niedostępność rejestru? Czy jest to wyłącznie awaria systemu, czy również brak dostępu do łącza internetowego lub niekorzystanie z Internetu (brak umiejętności korzystania z Internetu i nie posługiwanie się nim) przez dany podmiot?
1.13 Czy firma może założyć sobie konto na PUESC?
Wyświetlanie 1 - 15 z 85 rezultatów.
Pozycji na stronę 15
z 6

3. Towary podlegające zgłoszeniu przewozu

Pytanie 3.01:
Jakie towary podlegają obowiązkowi zgłoszenia przewozu?

Pytanie 3.02:
Czy klient detaliczny kupujący na paragon olej w opakowaniu 20l musi się ujawnić, tzn. podać swoje dane osobowe itd. (to jest sprzedaż paragonowa niewymagająca ujawniania się)?

Pytanie 3.03:
Czy dostawa 800 litrów oleju napędowego do dwóch różnych lokalizacji należących do tego samego odbiorcy (do każdej lokalizacji po 400 litrów) podlega zgłoszeniu?

Pytanie 3.04:
Od ilu litrów oleju lub kg smaru istnieje obowiązek rejestrowania przewozu?

Pytanie 3.05:
Jakie zgłoszenie powinienem wysłać w przypadku przewozu towaru z pozycji CN 3403 zapakowanego w stu 10-litrowych pojemnikach i trzech 200-litrowych pojemnikach (łącznie 1600 litrów)?

Pytanie 3.06:
Jak wypełnić formularz zgłoszenia przewozu w tej sytuacji, kiedy podczas jednego transportu przewożone są dwa produkty z różnymi kodami CN?

Pytanie 3.07:
Czy systemowi monitorowania drogowego podlega każdy przewóz towarów z pozycji CN 2710 i 3403 w opakowaniach powyżej 11 i 16 litrów?

Pytanie 3.08:
Co oznacza sformułowanie „określona ilość towarów tego samego rodzaju" w definicji przesyłki?

Pytanie 3.09:
Czy należy zgłosić towar, którego masa brutto wynosi 480 kg, a objętość ponad 500 litrów?

Pytanie 3.10:
Czy przewóz płynów do spryskiwaczy i odmrażaczy do szyb samochodowych o pozycji CN 3820, zawierających alkohol etylowy całkowicie skażony, w opakowaniach 5 litrów dla płynów do spryskiwaczy i 0,75 litra dla odmrażaczy, podlega monitorowaniu? (na 1 palecie może być 108 baniek po 5 litrów - razem 540 litrów).

Pytanie 3.11:
Czy zgłoszeniu podlega również przewóz produktów akcyzowych, które sprzedajemy do naszych odbiorców w zawieszonej, zwolnionej lub zapłaconej akcyzie?

Pytanie 3.12:
Czy odbiór olejów odpadowych (pozycja CN 2710) z warsztatów mechanicznych również podlega zgłoszeniu?

Pytanie 3.13:
Czy obowiązkowi zgłoszenia podlega odebranie oleju przepracowanego (pozycja CN 2710) z dwóch warsztatów należących do tego samego przedsiębiorcy po 400 litrów każda (jeden warsztat w mieście A, drugi w mieście B albo obydwa warsztaty w różnych lokalizacjach miasta A), przez tego samego odbiorcę, tym samym środkiem transportu, który zmierza do tego samego zakładu recyklingu olejów w celu ich regeneracji? Jeśli tak, to w którym momencie?

Pytanie 3.14:
Czy obowiązkowi zgłoszenia podlega odebranie oleju przepracowanego (pozycja CN 2710) z trzech warsztatów (położonych w lokalizacjach A, B i C) należących do tego samego przedsiębiorcy po 400 litrów każda, przez tego samego odbiorcę, tym samym środkiem transportu, który zmierza do tego samego zakładu recyklingu olejów w celu ich regeneracji? Jeśli tak, to jak dokonać tego zgłoszenia?

Pytanie 3.15:
Którą klasyfikację PKWiU należy zastosować do zgłaszania przewozu towaru?

Pytanie 3.16:
Czy sprzedaż paliwa na stacji paliw do zbiornika fabrycznie zamontowanego w pojeździe (np. w samochodzie ciężarowym lub ciągniku siodłowym, samobieżnej maszynie rolniczej lub budowlanej) w ilości powyżej 500 l, podlega zgłoszeniu?

Pytanie 3.17:
Czy należy zgłaszać przewóz np. „betonu gotowego do wylania", który zaklasyfikowany jest do pozycji CN 3824 50 10?